Het Bloemencorso van Sint Jansklooster is volgens onderzoeksbureau Respons het grootste evenement van Overijssel dat entree heft. Daarbij kijkt het bureau naar bezoekersaantallen, mediabereik en publiciteit. Landelijk gezien staat het corso op plek 32, zes plaatsen hoger dan vorig jaar.
Bloemencorso Sint Jansklooster staat al jarenlang als een van de weinige regionale evenementen op de lijst. Andere hoog scorende evenementen uit Overijssel zijn dit jaar het IJsbeeldenfestival en de Hellendoorn Rally.
De Top 5 van de monitor wordt gevormd door het Amsterdam Dance Event, Film Festival Rotterdam, IDFA, Pinkpop en Huishoudbeurs. De TOP100 Evenementen Monitor van Respons verschijnt dit jaar voor de 22e keer en is inmiddels een begrip geworden bij o.a. evenementenorganisatoren, accommodaties en gemeenten. Sinds 2013 bestaat de Top100 uit twee lijsten: de Top50 vrij toegankelijke en de Top50 entreeheffende evenementen.